2010. június 21., hétfő

Figyelj a nyári sminktrendre – kontaktlencsével is!

Minden nő szeretné valamennyire követni az aktuális divatot – és ezzel egyáltalán nem mondok újat – még ha kontaktlencsét visel is. Azonban nekik egy kicsit nehezebb az életük, hiszen a kontaktlencsével nagyon vigyázni kell sminkeléskor, és nem is mindenféle sminkeszköz használata „kompatibilis” a kontaktlencsével. Lássuk hát nagy vonalakban az idei nyári sminktrendet, és hogy a kontaktlencsések mire figyeljenek fokozottan!

Sminkünkre a nyáron is gondot kell fordítani, hiszen a bulizáshoz, vagy, hogy csak egyszerűen vonzó nőnek érezzük magunkat nyáron is, hozzátartozik az a plusz, amit egy jól eltalált smink adhat. A legtöbb külföldi, divattal foglalkozó oldal - például a handbag.com is – arra fekteti a hangsúlyt, hogy a szemeknek gyáron üdének, élénknek, frissnek kell lenniük. Ezt a hatást egyrészt kipihent szemekkel – másrészt könnyed, laza, fényes sminkkel érhetjük el, vagy egy kis fémes csillogással.

Az első lépés tehát az, hogy felélénkítsük a nyári partizástól elfáradt, felpuffadt szemünket. Ezt a régi, jól bevált, hagyományos módszerekkel tudjuk a legkönnyebben megtenni. Helyezzünk áztatott teás filtert a szemünkre (a tannin jótékony hatással van az erek véráramára), vagy uborka szeletekkel is próbálkozhatunk, a lényeg, hogy hűvös legyen – mert a hideg szintén segít regenerálódni a fáradt szemkörnyéknek.

A második lépés, hogy megfelelő lágy színeket válasszunk, lehetőleg olyat, ami világosabb, mint a bőrünk tónusa, hiszen ez az, ami idén nyáron lázba hozza a divatkövetőket.

A harmadik lépés pedig az, hogy a lehető legóvatosabban vigyük fel a színeket, persze csak miután behelyeztük a kontaktlencsénket hiszen nem árt látni azt, amit csinálunk. A porokat, és a szempillaspirált még mindig nem ajánljuk, és a szemtus alkalmazása sem javallott. Pusztán azért, mert ezek használata során nagyon könnyen bejutnak apró részecskék a szemfelszínre, amik azután megtapadnak a lencsén. Így biztos, ami biztos alapon, ha bonyolultabb sminket készítünk, érdemes arra a napra, vagy alkalomra napi, eldobható kontaktlencsét választani.

Bár ez ritka lesz ezen a nyáron. Hiszen a könnyed, lágy, fényes színek mennek.

2010. június 15., kedd

Twilight, Avatar, Focivébé, Fesztiválok – nyári trendek kontaktlencsével

Hol máshol, mint az Egyesült Államokban, már ki is tört a Twilight harmadik részét megelőző őrület – ami többek között abban mutatkozik meg, hogy egyre több tinédzser szaladgál farkasember- vagy vámpírkinézettel. Mi sem egyszerűbb, elég, ha egy színes kontaktlencsét beillesztesz, és máris kedvedre sokkolhatod barátaidat, ismerőseidet. A nyár különben is nagy kísértést tartogat mindenkinek, akik a színes kontaktlencsék irányába kacsintgatnak. Főleg most, hogy az Avatar-os zöldes-sárga szem legalább annyira trendi, mint egy-egy ország zászlóját viselni szemünkön a focivébé alkalmából!

Az előző posztban már elmondtuk a legfontosabb dolgokat a fesztiválokra, nyári alkalmakra ideiglenesen választott színes kontaktlencsékkel kapcsolatban – ám mindig van egy két új ötlet, praktikus dolog, ami sajnos kimarad a felsorolásból.

Sok mindent hajlamosak vagyunk elfelejteni, ezért összeállítottunk egy könnyen észben tartható sorozatot. Íme a lista arról, hogy mit NE csináljatok, ha kontaktlencsével mentek el egy-egy fesztiválra, vagy bármilyen más nyári közösségi programra!

1. Ne add oda másnak a kontaktlencsédet!
2. Ne próbáld fel más kontaktlencséjét!
3. Ne nyúlj a szemedbe nem higiénikus körülmények között! Használj kéztörlőkendőt!
4. Ne aludj el a kontaktlencsédben – hacsak nem direkt olyan, amiben ezt is lehet.
5. Ne menj vízbe kontaktlencsével – csak ha úszószemüveget is veszel fel rá.
6. Ne használd fel többször ugyanazt a tisztító folyadékot!

Körülbelül ez a hét az, amit könnyen meg lehet jegyezni, mégis nagyon fontos, hogy valóban ezek szerint használjuk a kontaktlencsénket a nyáron. Így nyugodtan lehetünk vámpírok, farkasemberek vagy Navik – mert a jó hangulat mellett a szemünk biztonsága is elsődleges kérdés.
Creative Commons License A Yukka Blogon található tartalmak a Creative Commons Nevezd meg!-Ne add el!-Ne változtasd! 3.0 Unported Licenc feltételeinek megfelelően szabadon felhasználható.