Gyakran felmerül a kérdés, hogy vajon kontaktlencsében lehet-e úszni, mi történik, ha víz éri a kontaktlencsét? A szakemberek nagy többsége nem ajánlja, hogy kontaktlencsében ússzál, egy nagyon egyszerű okra hivatkozva. Ez pedig nem más, mint a fertőzésveszély. Észre sem veszed, és a kontaktlencséd felszív apró láthatatlan anyagokat a vízből, például baktériumokat, amelyek megtapadva a lencsén fertőzést okozhatnak.
Ha mégis úgy döntesz, hogy kontaktlencsében szeretnél úszni, akkor azt szokták javasolni, hogy viselj jól záródó úszószemüveget, mert a víz különben könnyen kisodorja szemedből a kontaktlencsét, és így csökken a fertőzés veszélye is. Ilyenkor hordj egy napos kontaktlencsét, hogy az esetleges fertőzéseket elkerüld.
A zuhanyzásnál hasonló a helyzet, legegyszerűbb, ha arcmosásnál becsukod a szemed, és ha irritációt érzel fürdés után, akkor tisztítsd meg a kontaktlencsédet, vagy illessz be egy újat.
Mindezek ellenére a lehetőségek nyitva állnak mindenki előtt! Nemrég egy vörös-tengeri expedíció alkalmával, egy búvár új merülési világrekordot állított fel. Olyan kontaktlencsét használt eközben, amivel még 100 méter mélyen is tisztán látott!
2009. augusztus 17., hétfő
Kontaktlencsével vízben
Ha érdekesnek találtad a cikket, vedd fel a könyvjelzőid közé az alábbi ikonokra kattintva! Ha úgy gondolod, hogy egy ismerősödnek hasznos lehet, akkor küldd tovább az alábbi levél ikonra kattintva!
Címkék:
kontaktlencse,
úszás,
úszószemüveg,
víz
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
A Yukka Blogon található tartalmak a Creative Commons Nevezd meg!-Ne add el!-Ne változtasd! 3.0 Unported Licenc feltételeinek megfelelően szabadon felhasználható.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése